Google ne demek istiyor, yepyeni bir özellik mi geliyor

‘Döngüyü Kır’ temasıyla tanıtılan bu bulmaca, teknoloji tutkunlarını ve geliştiricileri, Google‘ın ne tür yenilikler sunacağını merak etmeye teşvik ediyor. Etkinliğin, yapay zeka, makine öğrenimi ve daha birçok alanında önemli duyurularla dolu olması bekleniyor. Bu bulmaca, Google‘ın yaratıcı düşünceyi ve problem çözme yeteneklerini öne çıkaran bir yaklaşımı simgeliyor ve katılımcıları etkinlik öncesinde zihinsel olarak hazırlıyor.

Google I/O 2024 yolculuğu, bu sabah geliştirici konferansının tarihini çözmek için bir bulmacayla başladı. “Döndürün, çevirin ve hedefe ulaşmak için geliştirici topluluğumuzla birlikte teleportasyon yapın” sloganıyla yola çıkılan bu macera, I/O 2024’ün tarihini açığa çıkaracak.

Bu görev, çeşitli döşemeleri bir ızgaraya yerleştirerek, Aperture Science tarafından yapılan karmaşık bir Rube Goldberg makinesinde bilyenizin bir yolunu oluşturmanızı gerektiriyor. Ardından, 3D’de rotayı görmek için makineyi çalıştırıyorsunuz. Tüm parçaların kullanılması gerekiyor, her turdan sonra indirilebilecek ve paylaşılabilecek havalı videolar var.

Google ne demek istiyor, yepyeni bir özellik mi geliyor

Zorluk seviyesi giderek artan 15 seviye bulunuyor ve tüm oyun boyunca hoş bir soundtrack eşlik ediyor. Ayarlar menüsünden, sağ üst köşeden, ışık ve karanlık modları arasında geçiş yapabilir, hareketi azaltabilir veya sesi kapatabilirsiniz. Google, tüm 15 turun tamamlanması ve ilerleme çubuğunun dolması için oldukça fazla kişinin bu bulmacayı çözmesi gerektiğini belirtiyor. İlerleme çubuğu dolduğunda Google, I/O 2024 tarihinin ne zaman olduğunu açıklayacak.

Bu, teknoloji meraklılarını ve geliştiricileri, Google‘ın ne tür yenilikler sunacağını merak etmeye ve etkileşime girmeye teşvik eden yaratıcı bir yöntem. Herkesin katılımıyla, Google I/O’nun sadece bir konferans değil, aynı zamanda bir topluluğun birlikte çözüm aradığı bir bulmaca olduğunu gösteriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x