DMM, “Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Bakan Şimşek arasında kriz ortaya çıktı” iddiasını yalanladı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi (DMM), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek arasında kriz ortaya çıktığı iddiasının doğru olmadığını bildirdi.

DMM’den yapılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Bazı basın yayın organlarında yer alan, ‘Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Bakan Şimşek arasında kriz ortaya çıktı ve kriz küresel sistemin devreye girmesiyle çözüldü’ iddiası doğru değildir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek arasında iddia edildiği gibi herhangi bir gerginlik yaşanmamıştır. Ülkemiz ekonomisinde yol haritasını belirleyen Orta Vadeli Program ve 12’nci Kalkınma Planı, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kararlılıkla sürdürülmeye devam edecektir.”

Ne olmuştu? 

TV100 yazarı Fuat Uğur, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in yeni dönem için uygulayacağı adımları yazarak, belediyelere yapılan ödenekte ciddi bir tasarruf yapılacağını öne sürdü.

Uğur, Erdoğan’la Bakan Şimşek arasındaki iplerin seçimden önce kopma noktasına geldiğini, sonuçta kazananın Şimşek olduğunu ve yeni dönem için ciddi kısıtlamalar yapacağını kaydetti:

TIKLAYIN – Kulis: Mehmet Şimşek’ten seçim sonrası hamleler geliyor; “belediyeler artık kendi yağlarıyla kavrulacaklar”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x