CHP’li başkana oğlundan kıyak… AKP’li oldu, yasak kalktı… Partinin ağır toplarındandı

CHP’nin Beşiktaş Belediye eski Meclis Üyesi Hüseyin Avni Sipahi ve oğlu bu seferde AKP ile gündeme geldi. İsmi daha önce çeşitli rüşvet operasyonlarıyla anılan ve bu kapsamda tutuklanan CHP’nin Beşiktaş Belediye eski Meclis Üyesi Hüseyin Avni Sipahi’nin oğlu Uğur Tolgahan Sipahi, AKP Çekmeköy Belediye Meclis Üyesi aday listesinde yer aldı.

OĞUL AKP’DEN ADAY OLDU, YASAK KALKTI

DW Türkçe’nin haberine göre bu gelişme üzerine, “rüşvet ve irtikap” suçlamalarıyla yargılanan ve hakkında 43,5 yıldan 96 yıla kadar hapis cezası istenen Hüseyin Avni Sipahi’nin yurt dışı çıkış yasağı kaldırıldı. Sipahi’nin avukatlarının yaptığı itirazı üzerine, İstanbul 32. Ağır Ceza Mahkemesi, “rüşvet ve irtikap” davasında yurt dışı çıkış yasağını kaldırma kararı aldı. Mahkeme, Hazinedar ve Sipahi’nin yurt dışına çıkış yasaklarını kaldırırken, iki ayda bir karakolda imza atma şartı getirdi.

ODATV RÜŞVETİ YAZMIŞTI

Hüseyin Avni Sipahi, 2014 yerel seçimlerinde CHP’den Beşiktaş Belediye Meclis Üyesi seçildi. Sipahi, 2022’de Beşiktaş Belediyesi’ne yönelik “rüşvet ve irtikap” operasyonu kapsamında dönemin Beşiktaş Belediye Başkan Yardımcısı olarakta tutuklandı. Odatv’nin ulaştığı belgelerde iş insanı Fevzi Öztürkmen, 2022 yılında verdiği ifadede 1 milyon 300 bin dolar istediğini söylemişti.

Demokrat Parti İstanbul İl Başkanı’na 1 milyon 300 bin dolarlık “dolandırıcılık” suçlaması… Ekrem Eray Arda’dan açıklamaGüncel

Odatv.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x